Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siemiatyczach Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siemiatyczach Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siemiatyczach Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku

Pałacowa 24
Miejscowość Siemiatycze
Kod pocztowy 17-300
Gmina miasto Siemiatycze
Powiat siemiatycki
Województwo podlaskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siemiatyczach Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku

856552143
Regon 00051246700870
Organ prowadzący Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siemiatyczach Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku mieści się w miejscowości Siemiatycze pod adresem Pałacowa 24. Telefon do liceum to 856552143. Nr faksu: 856552143. Liceum znajduje się na terytorium gminy Siemiatycze, powiat siemiatycki , województwo podlaskie. Organem nadzorującym jest stowarzyszenia. Stronę internetową szkoły licealnej można odwiedzić pod adresem www.zdz.bialystok.pl. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 00051246700870. Organ rejestracyjny dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siemiatyczach Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość waha się od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie niektóre przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat siemiatycki ma zarejestrowane 10 liceów, a województwo podlaskie - 227. Na 737 uczniów w powiecie przypada 10 innych liceów (73,7 na placówkę), a średnia w województwie to 101,14 (22959 uczniów na 227 placówek).

Mapa

liceum