Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "lider"


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Lider"

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Lider"

Prusa 8A
Miejscowość Biała Podlaska
Kod pocztowy 21-500
Gmina miasto Biała Podlaska
Powiat Biała Podlaska
Województwo lubelskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Lider"

833422443
Regon 43006787600206
Organ prowadzący Centrum Usług Szkoleniowych "LIDER" Sp. z o.o.

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "lider" znajduje się w miejscowości Biała Podlaska pod adresem Prusa 8A. Numer telefonu do liceum to 833422443. Nr fax: 833422443. Szkoła licealna znajduje się na obszarze gminy Biała Podlaska, powiat Biała Podlaska , województwo lubelskie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Portal internetowy liceum znajdziemy pod adresem www.liderbiala.pl. Szkoła licealna widnieje w rejestrze pod numerem 43006787600206. Organ rejestracyjny dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "lider" to miasto na prawach powiatu.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat biała podlaska ma zarejestrowane 18 liceów, a województwo lubelskie - 385. Na 2329 uczniów w powiecie przypada 18 innych szkół licealnych (129,39 na placówkę), a średnia w województwie to 113,58 (43729 wychowanków w wieku licealnym na 385 placówek).

Mapa

liceum