Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siemiatyczach Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siemiatyczach Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siemiatyczach Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku

Pałacowa 24
Miejscowość Siemiatycze
Kod pocztowy 17-300
Gmina miasto Siemiatycze
Powiat siemiatycki
Województwo podlaskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siemiatyczach Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku

856552143
Regon 00051246700049
Organ prowadzący Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siemiatyczach Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku znajduje się w miejscowości Siemiatycze pod adresem Pałacowa 24. Numer telefonu do liceum to 856552143. Nr fax: 856552143. Szkoła licealna ma lokalizację na terytorium gminy Siemiatycze, powiat siemiatycki , województwo podlaskie. Organem prowadzącym jest stowarzyszenia. Stronę internetową liceum znajdziemy pod adresem www.zdz.bialystok.pl. Szkoła licealna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 00051246700049. Organ rejestracyjny dla Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siemiatyczach Zakładu Doskonalenia Zawodowego W Białymstoku to powiat ziemski.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Są też klasy dwujęzyczne, gdzie niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat siemiatycki ma zarejestrowane 10 liceów, a województwo podlaskie - 227. Na 737 uczniów w powiecie przypada 10 innych szkół licealnych (73,7 na placówkę), a średnia w województwie to 101,14 (22959 licealistów na 227 placówek).

Mapa