Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Bieżuniu


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Bieżuniu

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Bieżuniu

Gołębiowskiego 1
Miejscowość Bieżuń
Kod pocztowy 09-320
Gmina Bieżuń
Powiat żuromiński
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Bieżuniu

236578325
Regon 71051705004197
Organ prowadzący Jolanta Dzioba

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Bieżuniu znajduje się w miejscowości Bieżuń pod adresem Gołębiowskiego 1. Numer telefonu do szkoły to 236578325. Liceum znajduje się na obszarze gminy Bieżuń, powiat żuromiński , województwo mazowieckie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 71051705004197. Jednostka rejestrująca dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Bieżuniu to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość waha się od 0 do 4 przedmiotów). Powstały też klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat żuromiński ma zarejestrowane 6 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 806 uczniów w powiecie przypada 6 innych licealnych szkół średnich (134,33 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 121,96 (96715 licealistów na 793 placówek).

Mapa

liceum