Profesja Centrum Kształcenia Kadr Zaoczne Liceum Uzupełniające Dla Dorosłych W Tarnowie


Najważniejsze informacje - Profesja Centrum Kształcenia Kadr Zaoczne Liceum Uzupełniające Dla Dorosłych W Tarnowie

Adres Profesja Centrum Kształcenia Kadr Zaoczne Liceum Uzupełniające Dla Dorosłych W Tarnowie

KRAKOWSKA 6
Miejscowość Tarnów
Kod pocztowy 33-100
Gmina miasto Tarnów
Powiat Tarnów
Województwo małopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Profesja Centrum Kształcenia Kadr Zaoczne Liceum Uzupełniające Dla Dorosłych W Tarnowie

146300688
Strona
Regon 47296728001786
Organ prowadzący PROFESJA CENTRUM KSZTAŁCENIA KADR SP. Z O.O.

Profesja Centrum Kształcenia Kadr Zaoczne Liceum Uzupełniające Dla Dorosłych W Tarnowie znajduje się w miejscowości Tarnów pod adresem KRAKOWSKA 6. Nr tel. do liceum to 146300688. Numer faksu: 146300689. Liceum znajduje się na terytorium gminy Tarnów, powiat Tarnów , województwo małopolskie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Witrynę internetową szkoły licealnej można znaleźć pod adresem www.profesja.rdu.pl. Liceum funkcjonuje w rejestrze pod numerem 47296728001786. Instytucja rejestrująca] dla Profesja Centrum Kształcenia Kadr Zaoczne Liceum Uzupełniające Dla Dorosłych W Tarnowie to miasto na prawach powiatu.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, absolwent może kształcić się w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat tarnów ma zarejestrowane 30 liceów, a województwo małopolskie - 475. Na 5213 uczniów w powiecie przypada 30 innych licealnych szkół średnich (173,77 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 115,67 (54944 wychowanków w wieku licealnym na 475 placówek).

Mapa