Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "pascal" W Płocku


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Pascal" W Płocku

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Pascal" W Płocku

Jachowicza 40/18
Miejscowość Płock
Kod pocztowy 09-400
Gmina miasto Płock
Powiat Płock
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Pascal" W Płocku

243627372
Regon 10130277000099
Organ prowadzący Europejskie Centrum Kształcenia "Pascal" spzoosp.k

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "pascal" W Płocku mieści się w miejscowości Płock pod adresem Jachowicza 40/18. Numer telefonu do szkoły to 243627372. Liceum mieści się na obszarze gminy Płock, powiat Płock , województwo mazowieckie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Witrynę internetową szkoły licealnej znajdziemy pod adresem www.pascal.edu.pl. Szkoła licealna widnieje w rejestrze pod numerem 10130277000099. Organ rejestrujący dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "pascal" W Płocku to miasto na prawach powiatu.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Powstały też klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat płock ma zarejestrowane 38 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 4131 uczniów w powiecie przypada 38 innych licealnych szkół średnich (108,71 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 121,96 (96715 wychowanków w wieku licealnym na 793 placówek).

Mapa

liceum