Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Stowarzyszenia Oświatowców Polskich


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Stowarzyszenia Oświatowców Polskich

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Stowarzyszenia Oświatowców Polskich

Kazimierza Wielkiego 27
Miejscowość Płock
Kod pocztowy 09-400
Gmina miasto Płock
Powiat Płock
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia publiczna

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Stowarzyszenia Oświatowców Polskich

242638283
Regon 14147041700023
Organ prowadzący Stowarzyszenie Oświatowców Polskich Oddział w Płoc

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Stowarzyszenia Oświatowców Polskich znajduje się w miejscowości Płock pod adresem Kazimierza Wielkiego 27. Numer tel. do liceum to 242638283. Numer faksu: 243664001. Liceum mieści się na obszarze gminy Płock, powiat Płock , województwo mazowieckie. Organem prowadzącym jest stowarzyszenia. Stronę internetową liceum odwiedzimy pod adresem www.sop.edu.pl. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 14147041700023. Jednostka rejestrująca dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Stowarzyszenia Oświatowców Polskich to miasto na prawach powiatu.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są też klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, wychowanek może kształcić się w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

W 2013 roku ogólna ilość wychowanków uczęszczających na lekcje w placówce wynosiła 4, z czego 2 stanowiły wychowanki, a 2 stanowili licealiści. Powiat płock ma zarejestrowane 38 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 4131 uczniów w powiecie przypada 38 innych jednostek licealnych (108,71 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 121,96 (96715 uczniów na 793 placówek).

Mapa

liceum