Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Centrum Nauki Eureka


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Centrum Nauki Eureka

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Centrum Nauki Eureka

TORUŃSKA 68
Miejscowość Koło
Kod pocztowy 62-600
Gmina miasto Koło
Powiat kolski
Województwo wielkopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Centrum Nauki Eureka

632720723
Regon 31150684200190
Organ prowadzący CENTRUM NAUKI EUREKA

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Centrum Nauki Eureka mieści się w miejscowości Koło pod adresem TORUŃSKA 68. Telefon do liceum to 632720723. Szkoła licealna funkcjonuje na obszarze gminy Koło, powiat kolski , województwo wielkopolskie. Organem nadzorującym jest przedsiębiorstwa osób fizycznych. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 31150684200190. Organ rejestracyjny dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Centrum Nauki Eureka to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość waha się od 0 do 4 przedmiotów). Powstały także klasy dwujęzyczne, gdzie niektóre przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat kolski ma zarejestrowane 16 liceów, a województwo wielkopolskie - 554. Na 1190 uczniów w powiecie przypada 16 innych jednostek licealnych (74,38 na placówkę), a średnia w województwie to 96,14 (53259 wychowanków w wieku licealnym na 554 placówek).

Mapa