2 Letnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące (zaoczne)


Najważniejsze informacje - 2 Letnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące (Zaoczne)

Adres 2 Letnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące (Zaoczne)

Wodna 1
Miejscowość Konin
Kod pocztowy 62-500
Gmina miasto Konin
Powiat Konin
Województwo wielkopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia publiczna
Regon 30012394000000
Organ prowadzący Miasto na prawach powiatu

2 Letnie Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące (zaoczne) znajduje się w miejscowości Konin pod adresem Wodna 1. Szkoła licealna działa na obszarze gminy Konin, powiat Konin , województwo wielkopolskie. Organem nadzorującym jest miasto na prawach powiatu. Liceum znajduje się w rejestrze pod numerem 30012394000000.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są też klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, licealista może kształcić się w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

W 2013 roku całkowita ilość uczniów pobierających naukę w placówce to 19, z czego 14 to wychowanki, a 5 to wychowankowie. Powiat konin ma zarejestrowane 30 liceów, a województwo wielkopolskie - 554. Na 3257 uczniów w powiecie przypada 30 innych placówek licealnych (108,57 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 96,14 (53259 wychowanków w wieku licealnym na 554 placówek).

Mapa

liceum