Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sce W Powierciu


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sce W Powierciu

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sce W Powierciu

Powiercie 3
Miejscowość Powiercie
Kod pocztowy 62-600
Gmina Koło
Powiat kolski
Województwo wielkopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sce W Powierciu

622728525
Regon 14172720102273
Organ prowadzący Siedleckie Centrum Edukacyjne Sp. z o.o.

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sce W Powierciu znajduje się w miejscowości Powiercie pod adresem Powiercie 3. Nr tel. do liceum to 622728525. Nr faksu: 622728525. Szkoła licealna znajduje się na terenie gminy Koło, powiat kolski , województwo wielkopolskie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 14172720102273. Jednostka rejestracyjna dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Sce W Powierciu to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Powstały też klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat kolski ma zarejestrowane 16 liceów, a województwo wielkopolskie - 554. Na 1190 uczniów w powiecie przypada 16 innych placówek licealnych (74,38 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 96,14 (53259 wychowanków w wieku licealnym na 554 placówek).

Mapa