Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające

Adres Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające

41
Miejscowość Korzecznik
Kod pocztowy 62-650
Gmina Kłodawa
Powiat kolski
Województwo wielkopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 31155712400057
Organ prowadzący Stowarzyszenie "Z Edukacją w Przyszłość"

Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające znajduje się w miejscowości Korzecznik pod adresem 41. Szkoła licealna funkcjonuje na terytorium gminy Kłodawa, powiat kolski , województwo wielkopolskie. Organem nadzorującym jest stowarzyszenia. Liceum figuruje w rejestrze pod numerem 31155712400057. Jednostka rejestrująca dla Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające to powiat ziemski.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją również klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, wychowanek może kształcić się w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat kolski ma zarejestrowane 16 liceów, a województwo wielkopolskie - 554. Na 1190 uczniów w powiecie przypada 16 innych licealnych szkół średnich (74,38 na placówkę), a średnia w województwie to 96,14 (53259 uczniów na 554 placówek).

Mapa