Szkoła Podstawowa Przy Sanatorium Rehabilitacyjnym


Najważniejsze informacje - Szkoła Podstawowa Przy Sanatorium Rehabilitacyjnym

Adres Szkoła Podstawowa Przy Sanatorium Rehabilitacyjnym

SANATORYJNA 1
Miejscowość Krasnobród
Kod pocztowy 22-440
Gmina Krasnobród
Powiat zamojski
Województwo lubelskie
Typ Szkoła podstawowa
Uprawnienia publiczna
Regon 95107803000000
Organ prowadzący Samorząd województwa

Szkoła Podstawowa Przy Sanatorium Rehabilitacyjnym znajduje się w miejscowości Krasnobród pod adresem SANATORYJNA 1. Placówka szkolna znajduje się na terytorium gminy Krasnobród, powiat zamojski , województwo lubelskie. Organem zarządzającym jest samorząd województwa. Jednostka szkolna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 95107803000000.

Szkoła Podstawowa Przy Sanatorium Rehabilitacyjnym rekrutuje dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Edukacja podstawowa w kraju jest obowiązkowa i składa się z nauki wczesnoszkolnej obejmującej klasy I do III oraz z kolejnego poziomu, czyli klas IV do VI. Dzieci z klas szóstych mają obowiązek przystąpienia do ogólnopolskiego zewnętrznego testu koordynowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

W szkole podstawowej występują dwa rodzaje świadectw szkolnych: promocyjne po ukończeniu klas od I do V oraz ukończenia szkoły podstawowej po klasie VI. Świadectwo ukończenia szkoły w szkole podstawowej ma wymiar A4 i znajduje się na niebieskim dokumencie. Po zakończeniu edukacji podstawowej dziewczynki i chłopcy kontynuują edukację w szkołach ponadpodstawowych.

Powiat zamojski ma zarejestrowane 65 szkół podstawowych, a województwo lubelskie - 963. Na 6949 uczniów w powiecie przypada 65 innych szkół podstawowych (106,91 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 140,56 (135357 dzieci w wieku szkolnym na 963 placówek).

Mapa