Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych C.k.k."roma" W Gliwicach


Informacje ogólne

Adres Adama Asnyka 36
Miejscowość Gliwice
Kod pocztowy 44-100
Gmina miasto Gliwice
Powiat Gliwice
Województwo śląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Telefon 327718466
Strona
Regon 24135309700039
Organ prowadzący Centrum Kształcenia ROMA spółka z o.o.

Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych C.k.k."roma" W Gliwicach mieści się w miejscowości Gliwice pod adresem Adama Asnyka 36. Numer tel. do liceum to 327718466. Liceum mieści się na terenie gminy Gliwice, powiat Gliwice , województwo śląskie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Stronę www liceum można odwiedzić pod adresem centrum-roma.pl. Liceum funkcjonuje w rejestrze pod numerem 24135309700039. Organ rejestracyjny dla Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych C.k.k."roma" W Gliwicach to miasto na prawach powiatu.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Są także klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat gliwice ma zarejestrowane 51 liceów, a województwo śląskie - 681. Na 3146 uczniów w powiecie przypada 51 innych szkół licealnych (61,69 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 90,85 (61866 licealistów na 681 placówek).

Mapa