Nova Liecum Ogólokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Gliwicach


Informacje ogólne

Adres Wróblewskiego 9
Miejscowość Gliwice
Kod pocztowy 44-100
Gmina miasto Gliwice
Powiat Gliwice
Województwo śląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Telefon 322303426
Strona
Regon 71038118800666
Organ prowadzący Krzysztof Turniak

Nova Liecum Ogólokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Gliwicach znajduje się w miejscowości Gliwice pod adresem Wróblewskiego 9. Telefon do szkoły to 322303426. Szkoła licealna znajduje się na terenie gminy Gliwice, powiat Gliwice , województwo śląskie. Organem zarządzającym jest osoba fizyczna - pracodawca. Portal internetowy szkoły licealnej można odwiedzić pod adresem www.nova.edu.pl. Liceum znajduje się w rejestrze pod numerem 71038118800666. Organ rejestrujący dla Nova Liecum Ogólokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Gliwicach to miasto na prawach powiatu.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone również klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek może kształcić się w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat gliwice ma zarejestrowane 51 liceów, a województwo śląskie - 681. Na 3146 uczniów w powiecie przypada 51 innych jednostek licealnych (61,69 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 90,85 (61866 uczniów na 681 placówek).

Mapa