Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych śląskiego Centrum Edukacji W Tychach


Najważniejsze informacje - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Śląskiego Centrum Edukacji W Tychach

Adres Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Śląskiego Centrum Edukacji W Tychach

BIELSKA 92/6
Miejscowość Tychy
Kod pocztowy 43-100
Gmina miasto Tychy
Powiat Tychy
Województwo śląskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Regon 27239232500045
Organ prowadzący Śląskie Centrum Edukacji Joanna Śliwa

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych śląskiego Centrum Edukacji W Tychach mieści się w miejscowości Tychy pod adresem BIELSKA 92/6. Liceum działa na terenie gminy Tychy, powiat Tychy , województwo śląskie. Organem prowadzącym jest osoba fizyczna - pracodawca. Liceum widnieje w rejestrze pod numerem 27239232500045. Organ rejestracyjny dla Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych śląskiego Centrum Edukacji W Tychach to miasto na prawach powiatu.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją również klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat tychy ma zarejestrowane 15 liceów, a województwo śląskie - 681. Na 1558 uczniów w powiecie przypada 15 innych placówek licealnych (103,87 na placówkę), a średnia w województwie to 90,85 (61866 uczniów na 681 placówek).

Mapa