Liceum Ogólnokształcące Przygotowujące Do Pracy W Służbach Mundurowych I Jednostkach Zarządzania Kryzysowego


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Przygotowujące Do Pracy W Służbach Mundurowych I Jednostkach Zarządzania Kryzysowego

Adres Liceum Ogólnokształcące Przygotowujące Do Pracy W Służbach Mundurowych I Jednostkach Zarządzania Kryzysowego

Twórców Liskowa 1
Miejscowość Lisków
Kod pocztowy 62-850
Gmina Lisków
Powiat kaliski
Województwo wielkopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia publiczna

Telefon Liceum Ogólnokształcące Przygotowujące Do Pracy W Służbach Mundurowych I Jednostkach Zarządzania Kryzysowego

627634009
Regon 30189776700000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Liceum Ogólnokształcące Przygotowujące Do Pracy W Służbach Mundurowych I Jednostkach Zarządzania Kryzysowego znajduje się w miejscowości Lisków pod adresem Twórców Liskowa 1. Numer telefonu do szkoły to 627634009. Numer fax: 627634009. Szkoła licealna ma lokalizację na obszarze gminy Lisków, powiat kaliski , województwo wielkopolskie. Organem zarządzającym jest powiat ziemski. Serwis www liceum znajdziemy pod adresem zs1lisków1. Liceum funkcjonuje w rejestrze pod numerem 30189776700000.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone również klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

W 2013 roku całkowita liczba wychowanków uczęszczających na lekcje w placówce to 101, z czego 48 stanowiły wychowanki, a 53 to licealiści. Powiat kaliski ma zarejestrowane 3 licea, a województwo wielkopolskie - 554. Na 129 uczniów w powiecie przypada 3 innych jednostek licealnych (43 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 96,14 (53259 wychowanków w wieku licealnym na 554 placówek).

Mapa