Liceum Ogólnokształcące


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące

Adres Liceum Ogólnokształcące

Kaczkiśrednie 62
Miejscowość Kaczki Średnie
Kod pocztowy 62-700
Gmina Turek
Powiat turecki
Województwo wielkopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia publiczna
Regon 31159589200000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Liceum Ogólnokształcące znajduje się w miejscowości Kaczki Średnie pod adresem Kaczkiśrednie 62. Szkoła licealna znajduje się na terenie gminy Turek, powiat turecki , województwo wielkopolskie. Organem nadzorującym jest powiat ziemski. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 31159589200000.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone także klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

W 2013 roku łączna ilość licealistów uczących się w placówce wynosiła 49, z czego 23 stanowiły licealistki, a 26 stanowili wychowankowie. Powiat turecki ma zarejestrowane 8 liceów, a województwo wielkopolskie - 554. Na 1252 uczniów w powiecie przypada 8 innych placówek licealnych (156,5 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 96,14 (53259 wychowanków w wieku licealnym na 554 placówek).

Mapa