Liceum Ogólnokształcące Na Podbudowie Gimnazjum


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Na Podbudowie Gimnazjum

Patron Stefan Batory

Adres Liceum Ogólnokształcące Na Podbudowie Gimnazjum

Miejscowość Konin
Kod pocztowy 62-500
Gmina miasto Konin
Powiat Konin
Województwo wielkopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia publiczna
Regon 30211058000000
Organ prowadzący Miasto na prawach powiatu

Liceum Ogólnokształcące Na Podbudowie Gimnazjum mieści się w miejscowości Konin pod adresem . Szkoła licealna działa na terenie gminy Konin, powiat Konin , województwo wielkopolskie. Organem nadzorującym jest miasto na prawach powiatu. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 30211058000000.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone również klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

W 2013 roku ogólna ilość uczniów uczących się w placówce to 61, z czego 32 stanowiły uczennice, a 29 to uczniowie. Powiat konin ma zarejestrowane 30 liceów, a województwo wielkopolskie - 554. Na 3257 uczniów w powiecie przypada 30 innych licealnych szkół średnich (108,57 na placówkę), a średnia w województwie to 96,14 (53259 uczniów na 554 placówek).

Mapa