Katolickie Liceum Ogólnokształcące


Najważniejsze informacje - Katolickie Liceum Ogólnokształcące

Patron KS. MARCIN POPIEL

Adres Katolickie Liceum Ogólnokształcące

NIEWIADOMA 19
Miejscowość Ostrowiec Świętokrzyski
Kod pocztowy 27-400
Gmina miasto Ostrowiec Świętokrzyski
Powiat ostrowiecki
Województwo świętokrzyskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Katolickie Liceum Ogólnokształcące

412651934
Strona
Regon 04007554400064
Organ prowadzący BISKUP DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ

Katolickie Liceum Ogólnokształcące znajduje się w miejscowości Ostrowiec Świętokrzyski pod adresem NIEWIADOMA 19. Numer tel. do liceum to 412651934. Faks: 412651934. Szkoła licealna ma lokalizację na terytorium gminy Ostrowiec Świętokrzyski, powiat ostrowiecki , województwo świętokrzyskie. Organem prowadzącym jest organizacje wyznaniowe. Witrynę internetową liceum można odwiedzić pod adresem www.klo.ostrowiec.pl. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 04007554400064. Jednostka rejestrująca dla Katolickie Liceum Ogólnokształcące to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Są również klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat ostrowiecki ma zarejestrowane 18 liceów, a województwo świętokrzyskie - 188. Na 1985 uczniów w powiecie przypada 18 innych licealnych szkół średnich (110,28 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 114,16 (21463 uczniów na 188 placówek).

Mapa