Uzupełnijące Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Jabłonce


Najważniejsze informacje - Uzupełnijące Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Jabłonce

Adres Uzupełnijące Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Jabłonce

Podhalańska 3
Miejscowość Jabłonka
Kod pocztowy 34-480
Gmina Jabłonka
Powiat nowotarski
Województwo małopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia publiczna
Regon 12083046700000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Uzupełnijące Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Jabłonce znajduje się w miejscowości Jabłonka pod adresem Podhalańska 3. Szkoła licealna mieści się na terenie gminy Jabłonka, powiat nowotarski , województwo małopolskie. Organem prowadzącym jest powiat ziemski. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 12083046700000.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją również klasy dwujęzyczne, gdzie niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

W 2013 roku całkowita ilość wychowanków uczących się w placówce była równa 12, z czego 6 to licealistki, a 6 to licealiści. Powiat nowotarski ma zarejestrowane 32 licea, a województwo małopolskie - 475. Na 2940 uczniów w powiecie przypada 32 innych liceów (91,88 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 115,67 (54944 wychowanków w wieku licealnym na 475 placówek).

Mapa