Uzupełniające Liceum Ogólnoksztalcące Dla Dorosłych "żak" W Legnicy


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnoksztalcące Dla Dorosłych "Żak" W Legnicy

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnoksztalcące Dla Dorosłych "Żak" W Legnicy

Najświętszej Marii Panny 18
Miejscowość Legnica
Kod pocztowy 59-220
Gmina miasto Legnica
Powiat Legnica
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnoksztalcące Dla Dorosłych "Żak" W Legnicy

768567419
Regon 10019011505715
Organ prowadzący Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

Uzupełniające Liceum Ogólnoksztalcące Dla Dorosłych "żak" W Legnicy mieści się w miejscowości Legnica pod adresem Najświętszej Marii Panny 18. Numer telefonu do liceum to 768567419. Faks: 768567419. Liceum znajduje się na obszarze gminy Legnica, powiat Legnica , województwo dolnośląskie. Organem zarządzającym jest spółka prawa handlowego. Serwis www szkoły licealnej można znaleźć pod adresem www.legnicazak.edu.pl. Szkoła licealna znajduje się w rejestrze pod numerem 10019011505715. Instytucja rejestrująca] dla Uzupełniające Liceum Ogólnoksztalcące Dla Dorosłych "żak" W Legnicy to miasto na prawach powiatu.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są też klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat legnica ma zarejestrowane 20 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 2769 uczniów w powiecie przypada 20 innych jednostek licealnych (138,45 na placówkę), a średnia w województwie to 92,24 (41046 wychowanków w wieku licealnym na 445 placówek).

Mapa

liceum