Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" W Legnicy


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak" W Legnicy

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak" W Legnicy

Najświętszej Marii Panny 18
Miejscowość Legnica
Kod pocztowy 59-220
Gmina miasto Legnica
Powiat Legnica
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Żak" W Legnicy

768567419
Regon 10019011505708
Organ prowadzący Centrum Nauki i Biznesu "Żak" Sp. z.o.o.

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" W Legnicy mieści się w miejscowości Legnica pod adresem Najświętszej Marii Panny 18. Numer telefonu do szkoły to 768567419. Liceum mieści się na terytorium gminy Legnica, powiat Legnica , województwo dolnośląskie. Organem zarządzającym jest spółka prawa handlowego. Liceum funkcjonuje w rejestrze pod numerem 10019011505708. Organ rejestracyjny dla Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "żak" W Legnicy to miasto na prawach powiatu.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Powstały także klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat legnica ma zarejestrowane 20 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 2769 uczniów w powiecie przypada 20 innych placówek licealnych (138,45 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,24 (41046 licealistów na 445 placówek).

Mapa