Ap Edukacja - Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Legnicy


Najważniejsze informacje - Ap Edukacja - Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Legnicy

Adres Ap Edukacja - Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Legnicy

Najświętszej Marii Panny 5d
Miejscowość Legnica
Kod pocztowy 59-220
Gmina miasto Legnica
Powiat Legnica
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Ap Edukacja - Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Legnicy

767214691
Regon 47327908500759
Organ prowadzący AP Edukacja Sp. z o.o.

Ap Edukacja - Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Legnicy mieści się w miejscowości Legnica pod adresem Najświętszej Marii Panny 5d. Nr tel. do szkoły to 767214691. Numer faksu: 767214693. Liceum ma lokalizację na obszarze gminy Legnica, powiat Legnica , województwo dolnośląskie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Portal internetowy liceum można znaleźć pod adresem www.apedukacja.pl. Szkoła licealna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 47327908500759. Instytucja rejestracyjna dla Ap Edukacja - Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające Dla Dorosłych W Legnicy to miasto na prawach powiatu.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, gdzie niektóre przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat legnica ma zarejestrowane 20 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 2769 uczniów w powiecie przypada 20 innych szkół licealnych (138,45 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 92,24 (41046 wychowanków w wieku licealnym na 445 placówek).

Mapa

liceum