Iii Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "twoja - Szkoła"


Najważniejsze informacje - Iii Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Twoja - Szkoła"

Adres Iii Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Twoja - Szkoła"

BOLESŁAWA CHROBREGO 13
Miejscowość Brzeg
Kod pocztowy 49-300
Gmina miasto Brzeg
Powiat brzeski
Województwo opolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Iii Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "Twoja - Szkoła"

774162586
Regon 16148184200000
Organ prowadzący ANGELIKA ANNA CYSEWSKA - KUBALA

Iii Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "twoja - Szkoła" mieści się w miejscowości Brzeg pod adresem BOLESŁAWA CHROBREGO 13. Numer telefonu do liceum to 774162586. Nr faksu: 774162586. Liceum znajduje się na terenie gminy Brzeg, powiat brzeski , województwo opolskie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Witrynę internetową liceum znajdziemy pod adresem www.twoja-szkola.pl. Szkoła licealna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 16148184200000. Organ rejestrujący dla Iii Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych "twoja - Szkoła" to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat brzeski ma zarejestrowane 26 liceów, a województwo opolskie - 192. Na 1006 uczniów w powiecie przypada 26 innych liceów (38,69 na placówkę), a średnia w województwie to 69,54 (13351 licealistów na 192 placówek).

Mapa

liceum