Ap Edukacja Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siedlcach


Najważniejsze informacje - Ap Edukacja Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siedlcach

Adres Ap Edukacja Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siedlcach

Asza 2
Miejscowość Siedlce
Kod pocztowy 08-110
Gmina miasto Siedlce
Powiat Siedlce
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Ap Edukacja Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siedlcach

256333164
Strona
Regon 47327908500877
Organ prowadzący AP EDUKACJA SP. Z O.O.

Ap Edukacja Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siedlcach mieści się w miejscowości Siedlce pod adresem Asza 2. Telefon do liceum to 256333164. Numer faksu: 256332531. Szkoła licealna mieści się na terytorium gminy Siedlce, powiat Siedlce , województwo mazowieckie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Serwis www liceum znajdziemy pod adresem www.apedukacja.pl. Szkoła licealna widnieje w rejestrze pod numerem 47327908500877. Instytucja rejestrująca] dla Ap Edukacja Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Siedlcach to miasto na prawach powiatu.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone również klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat siedlce ma zarejestrowane 25 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 3622 uczniów w powiecie przypada 25 innych licealnych szkół średnich (144,88 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 121,96 (96715 uczniów na 793 placówek).

Mapa

liceum