Adres Zasadnicza Szkoła Zawodowa -Wielozawodowa W Annopolu |
Kościuszki 22 |
| Miejscowość | Annopol |
| Kod pocztowy | 23-235 |
| Gmina | Annopol |
| Powiat | kraśnicki |
| Województwo | lubelskie |
| Typ | Zasadnicza szkoła zawodowa |
| Uprawnienia | publiczna |
Telefon Zasadnicza Szkoła Zawodowa -Wielozawodowa W Annopolu |
158613582 |
| Regon | 43125451100000 |
| Organ prowadzący | Powiat ziemski |
Zasadnicza Szkoła Zawodowa -wielozawodowa W Annopolu mieści się w miejscowości Annopol pod adresem Kościuszki 22. Numer telefonu do szkoły to 158613582. Faks: 158613582. Szkoła zawodowa ma lokalizację na terenie gminy Annopol, powiat kraśnicki , województwo lubelskie. Organem zarządzającym jest powiat ziemski. Szkoła zawodowa znajduje się w rejestrze pod numerem 43125451100000.
ZSZ realizuje program nauczania w zakresie nauczania ogólnokształcącego i praktycznego. W ZSZ przedmioty ogólnokształcące są realizowane podobnie jak w szkole licealnej i szkoła średniej o profilu technicznym, lecz tylko w zakresie podstawowym. Słuchacz zyskuje edukację i umiejętności praktyczne na poziomie podstawowym z obszaru wszystkich przedmiotów ogólnych. Od 1 września 2012 w ZSZ można kształcić się w 76 zawodach. W każdym zawodzie w zasadniczej szkole zawodowej kształcenia zajmuje trzy lata. W ramach zawodu liczba kompetencji praktycznych jest różna, co oznacza, że poszczególny zawód może składać się z jednej, dwóch lub trzech kwalifikacji do zdobycia przez kursanta. W szkole zawodowej szczególny nacisk położono na kształcenie praktyczne. Stąd w ciągu trzech lat edukacji, praktyka obejmuje ponad 60% łącznego czasu przypisanego na praktykę zawodową. Praktyczna nauka zawodu ma miejsce u pracodawcy, w centrach kształcenia zawodowego czy w trakcie warsztatów szkolnych. ZSZ kończy się uzyskując jedynie świadectwo jej ukończenia, jak również dyplom potwierdzający umiejętności zawodowe, o ile uczeń podejdzie do dobrowolnego sprawdzaniu praktycznego, zdawanego przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Po zakończeniu ZSZ naukę można kontynuować w liceum ogólnokształcącym (uzupełniającym, nauka obejmuje dwa lata) lub w trzyletnim technikum uzupełniającym, a także podwyższać swoje umiejętności praktyczne na dodatkowych kursach zawodowych.
W 2013 roku ogólna liczba wychowanków uczęszczających na lekcje w placówce to 86, z czego 37 to słuchaczki, a 49 stanowili słuchacze. Powiat kraśnicki ma zarejestrowane 4 szkoły zawodowe, a województwo lubelskie - 126. Na 272 uczniów w powiecie przypada 4 innych szkół zawodowych (68 na placówkę), a średnia w województwie to 64,54 (8132 uczniów w wieku ponadgimnazjalnym na 126 placówek).