Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych W Przysusze


Najważniejsze informacje - Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych W Przysusze

Adres Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych W Przysusze

Krakowska 76
Miejscowość Przysucha
Kod pocztowy 26-400
Gmina Przysucha
Powiat przysuski
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych W Przysusze

447251998
Regon 75025229300150
Organ prowadzący Maria Mrowińska

Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych W Przysusze znajduje się w miejscowości Przysucha pod adresem Krakowska 76. Telefon do szkoły to 447251998. Liceum funkcjonuje na obszarze gminy Przysucha, powiat przysuski , województwo mazowieckie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 75025229300150. Jednostka rejestrująca dla Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcace Dla Dorosłych W Przysusze to powiat ziemski.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat przysuski ma zarejestrowane 10 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 732 uczniów w powiecie przypada 10 innych szkół licealnych (73,2 na placówkę), a średnia w województwie to 121,96 (96715 wychowanków w wieku licealnym na 793 placówek).

Mapa

liceum