Uzupełniające Zaoczne Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Skrzyńsku


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Zaoczne Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Skrzyńsku

Adres Uzupełniające Zaoczne Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Skrzyńsku

Wjazdowa 9
Miejscowość Skrzyńsko
Kod pocztowy 26-400
Gmina Przysucha
Powiat przysuski
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Zaoczne Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Skrzyńsku

446478832
Regon 10043607100108
Organ prowadzący Sosnowska Jadwiga

Uzupełniające Zaoczne Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Skrzyńsku mieści się w miejscowości Skrzyńsko pod adresem Wjazdowa 9. Numer telefonu do szkoły to 446478832. Faks: 446478832. Liceum ma lokalizację na terytorium gminy Przysucha, powiat przysuski , województwo mazowieckie. Organem zarządzającym jest osoba fizyczna - pracodawca. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 10043607100108. Instytucja rejestrująca] dla Uzupełniające Zaoczne Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Skrzyńsku to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Są także klasy dwujęzyczne, gdzie niektóre przedmioty nauczane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat przysuski ma zarejestrowane 10 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 732 uczniów w powiecie przypada 10 innych liceów (73,2 na placówkę), a średnia w województwie to 121,96 (96715 uczniów na 793 placówek).

Mapa

liceum