Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Nr 2


Najważniejsze informacje - Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Nr 2

Adres Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Nr 2

Handlowa 9
Miejscowość Kalisz
Kod pocztowy 62-800
Gmina miasto Kalisz
Powiat Kalisz
Województwo wielkopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia publiczna
Regon 30065020800000
Organ prowadzący Miasto na prawach powiatu

Uzupełniajace Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Nr 2 znajduje się w miejscowości Kalisz pod adresem Handlowa 9. Liceum mieści się na obszarze gminy Kalisz, powiat Kalisz , województwo wielkopolskie. Organem zarządzającym jest miasto na prawach powiatu. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 30065020800000.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Powstały też klasy dwujęzyczne, w których niektóre przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek może kształcić się w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

W 2013 roku całkowita ilość uczniów pobierających edukację w placówce była równa 13, z czego 9 stanowiły licealistki, a 4 to licealiści. Powiat kalisz ma zarejestrowane 22 licea, a województwo wielkopolskie - 554. Na 3102 uczniów w powiecie przypada 22 innych placówek licealnych (141 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 96,14 (53259 uczniów na 554 placówek).

Mapa