Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Autyzmem Oraz Niepełnosprawnościami Sprzężonymi


Najważniejsze informacje - Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Autyzmem Oraz Niepełnosprawnościami Sprzężonymi

Adres Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Autyzmem Oraz Niepełnosprawnościami Sprzężonymi

Pokoju 22
Miejscowość Biała Podlaska
Kod pocztowy 21-500
Gmina miasto Biała Podlaska
Powiat Biała Podlaska
Województwo lubelskie
Typ Szkoła podstawowa
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Autyzmem Oraz Niepełnosprawnościami Sprzężonymi

603288255
Strona
Regon 06022624600039
Organ prowadzący Stowarzyszenie Wspólny Świat

Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Autyzmem Oraz Niepełnosprawnościami Sprzężonymi mieści się w miejscowości Biała Podlaska pod adresem Pokoju 22. Nr tel. do szkoły podstawowej to 603288255. Instytucja edukacyjna znajduje się na obszarze gminy Biała Podlaska, powiat Biała Podlaska , województwo lubelskie. Organem prowadzącym jest stowarzyszenia. Portal internetowy placówki edukacyjnej znajdziemy pod adresem www.wspolnyswiat.org. Instytucja szkolna widnieje w rejestrze pod numerem 06022624600039. Organ rejestracyjny dla Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Autyzmem Oraz Niepełnosprawnościami Sprzężonymi to miasto na prawach powiatu.

Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci Z Autyzmem Oraz Niepełnosprawnościami Sprzężonymi edukuje uczniów w wieku od 7 do 13 lat. Nauka w szkole podstawowej w kraju jest nakazana przepisami i składa się z edukacji wczesnoszkolnej obejmującej klasy I do III oraz z drugiego etapu, czyli klas IV do VI. Uczniowie klas szóstych obligatoryjnie przystępują do ogólnopolskiego zewnętrznego sprawdzianu nadzorowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

W szkole podstawowej występują dwa typy certyfikatów szkolnych: promocyjne po ukończeniu klas od I do V oraz ukończenia szkoły podstawowej po klasie VI. Certyfikat ukończenia nauki w szkole podstawowej ma format A4 i znajduje się na niebieskim druku. Po ukończeniu szkoły podstawowej wychowankowie kontynuują kształcenie w szkołach ponadpodstawowych.

Powiat biała podlaska ma zarejestrowane 10 szkół podstawowych, a województwo lubelskie - 963. Na 3665 uczniów w powiecie przypada 10 innych szkół podstawowych (366,5 na placówkę), a średnia w województwie to 140,56 (135357 uczniów na 963 placówek).

Mapa