Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Golubiu-dobrzyniu


Najważniejsze informacje - Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Golubiu-Dobrzyniu

Adres Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Golubiu-Dobrzyniu

Zamkowa 19
Miejscowość Golub-Dobrzyń
Kod pocztowy 87-400
Gmina miasto Golub-Dobrzyń
Powiat golubsko-dobrzyński
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Golubiu-Dobrzyniu

566835055
Strona
Regon 34080058500061
Organ prowadzący Tomasz Paprocki

Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Golubiu-dobrzyniu znajduje się w miejscowości Golub-Dobrzyń pod adresem Zamkowa 19. Telefon do szkoły to 566835055. Liceum mieści się na terenie gminy Golub-Dobrzyń, powiat golubsko-dobrzyński , województwo kujawsko-pomorskie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Stronę internetową liceum znajdziemy pod adresem http://przyszloscgd.cba.pl. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 34080058500061. Organ rejestrujący dla Prywatne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych W Golubiu-dobrzyniu to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone również klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat golubsko-dobrzyński ma zarejestrowane 5 liceów, a województwo kujawsko-pomorskie - 346. Na 335 uczniów w powiecie przypada 5 innych szkół licealnych (67 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,86 (32129 uczniów na 346 placówek).

Mapa