Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Zamkowa 19
Miejscowość Golub-Dobrzyń
Kod pocztowy 87-400
Gmina miasto Golub-Dobrzyń
Powiat golubsko-dobrzyński
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

566835055
Strona
Regon 34080058500030
Organ prowadzący Tomasz Paprocki

Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Golub-Dobrzyń pod adresem Zamkowa 19. Telefon do szkoły to 566835055. Liceum funkcjonuje na obszarze gminy Golub-Dobrzyń, powiat golubsko-dobrzyński , województwo kujawsko-pomorskie. Organem zarządzającym jest osoba fizyczna - pracodawca. Stronę www liceum można znaleźć pod adresem http://przyszloscgd.cba.pl. Szkoła licealna widnieje w rejestrze pod numerem 34080058500030. Organ rejestrujący dla Prywatne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych to powiat ziemski.

Uczniowie po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, absolwent może kształcić się w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat golubsko-dobrzyński ma zarejestrowane 5 liceów, a województwo kujawsko-pomorskie - 346. Na 335 uczniów w powiecie przypada 5 innych jednostek licealnych (67 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 92,86 (32129 licealistów na 346 placówek).

Mapa