Omega Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Omega Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Omega Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Półwiejska 8/5
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 61-887
Gmina miasto Poznań
Powiat Poznań
Województwo wielkopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Omega Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

616703158
Strona
Regon 02050383700160
Organ prowadzący OMEGA Europejskie Centrum Rozwoju

Omega Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych znajduje się w miejscowości Poznań pod adresem Półwiejska 8/5. Numer tel. do liceum to 616703158. Liceum działa na terenie gminy Poznań, powiat Poznań , województwo wielkopolskie. Organem nadzorującym jest przedsiębiorstwa osób fizycznych. Witrynę internetową liceum znajdziemy pod adresem www.omega-edu.pl. Szkoła licealna widnieje w rejestrze pod numerem 02050383700160. Jednostka rejestrująca dla Omega Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych to miasto na prawach powiatu.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, licealista może kształcić się w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat poznań ma zarejestrowane 131 liceów, a województwo wielkopolskie - 554. Na 14098 uczniów w powiecie przypada 131 innych liceów (107,62 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 96,14 (53259 licealistów na 554 placówek).

Mapa

liceum