Omega Liceum Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Omega Liceum Dla Dorosłych

Adres Omega Liceum Dla Dorosłych

Towarowa 1
Miejscowość Mysłowice
Kod pocztowy 41-400
Gmina miasto Mysłowice
Powiat Mysłowice
Województwo śląskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Omega Liceum Dla Dorosłych

327244480
Regon 02050383700335
Organ prowadzący OMEGA Europejskie Centrum Rozwoju sp. z o.o.

Omega Liceum Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Mysłowice pod adresem Towarowa 1. Numer telefonu do szkoły to 327244480. Szkoła licealna działa na obszarze gminy Mysłowice, powiat Mysłowice , województwo śląskie. Organem zarządzającym jest przedsiębiorstwa osób fizycznych. Witrynę internetową liceum znajdziemy pod adresem www.omega-edu.pl. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 02050383700335. Instytucja rejestrująca] dla Omega Liceum Dla Dorosłych to miasto na prawach powiatu.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat mysłowice ma zarejestrowane 8 liceów, a województwo śląskie - 681. Na 741 uczniów w powiecie przypada 8 innych jednostek licealnych (92,63 na placówkę), a średnia w województwie to 90,85 (61866 uczniów na 681 placówek).

Mapa