Niepubliczne Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Niepubliczne Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Niepubliczne Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Powstańców 3
Miejscowość Zielonka
Kod pocztowy 05-220
Gmina miasto Zielonka
Powiat wołomiński
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Niepubliczne Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

227818794
Regon 01194535000000
Organ prowadzący Danuta Bobińska

Niepubliczne Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Zielonka pod adresem Powstańców 3. Nr tel. do liceum to 227818794. Liceum działa na obszarze gminy Zielonka, powiat wołomiński , województwo mazowieckie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Portal internetowy szkoły licealnej można znaleźć pod adresem louzielonka.prv.pl. Liceum znajduje się w rejestrze pod numerem 01194535000000. Organ rejestrujący dla Niepubliczne Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych to powiat ziemski.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone również klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek może podjąć naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat wołomiński ma zarejestrowane 26 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 1667 uczniów w powiecie przypada 26 innych placówek licealnych (64,12 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 121,96 (96715 uczniów na 793 placówek).

Mapa

liceum