Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Prymus W Chorzowie


Najważniejsze informacje - Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Prymus W Chorzowie

Adres Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Prymus W Chorzowie

STAEFANA BATOREGO 37
Miejscowość Chorzów
Kod pocztowy 41-506
Gmina miasto Chorzów
Powiat Chorzów
Województwo śląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Prymus W Chorzowie

327276944
Strona
Regon 24158235000061
Organ prowadzący Centrum Kształcenia "PRYMUS"

Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Prymus W Chorzowie znajduje się w miejscowości Chorzów pod adresem STAEFANA BATOREGO 37. Telefon do liceum to 327276944. Liceum ma lokalizację na terytorium gminy Chorzów, powiat Chorzów , województwo śląskie. Organem zarządzającym jest spółka prawa handlowego. Serwis www liceum znajdziemy pod adresem www.darmoweszkoly.pl. Szkoła licealna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 24158235000061. Jednostka rejestracyjna dla Niepubliczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Prymus W Chorzowie to miasto na prawach powiatu.

Gimnazjaliści po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba waha się od 0 do 4 przedmiotów). Powstały również klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Licealiści z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

Powiat chorzów ma zarejestrowane 28 liceów, a województwo śląskie - 681. Na 2500 uczniów w powiecie przypada 28 innych licealnych szkół średnich (89,29 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 90,85 (61866 wychowanków w wieku licealnym na 681 placówek).

Mapa

liceum