Liceum Profilowane


Najważniejsze informacje - Liceum Profilowane

Patron Piotr Włostowic

Adres Liceum Profilowane

Żeromskiego 25
Miejscowość Trzebnica
Kod pocztowy 55-100
Gmina Trzebnica
Powiat trzebnicki
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum profilowane
Uprawnienia publiczna
Regon 93283771300000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Liceum Profilowane znajduje się w miejscowości Trzebnica pod adresem Żeromskiego 25. Liceum znajduje się na obszarze gminy Trzebnica, powiat trzebnicki , województwo dolnośląskie. Organem zarządzającym jest powiat ziemski. Liceum widnieje w rejestrze pod numerem 93283771300000.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są też klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

W 2013 roku ogólna liczba uczniów pobierających edukację w placówce była równa 39, z czego 30 to licealistki, a 9 to uczniowie. Powiat trzebnicki ma zarejestrowane 8 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 877 uczniów w powiecie przypada 8 innych liceów (109,63 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 92,24 (41046 licealistów na 445 placówek).

Mapa