Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Pascal W Ostródzie


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Pascal W Ostródzie

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Pascal W Ostródzie

Czarnieckiego 11
Miejscowość Ostróda
Kod pocztowy 14-100
Gmina miasto Ostróda
Powiat ostródzki
Województwo warmińsko-mazurskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Pascal W Ostródzie

896521231
Strona
Regon 10130277000271
Organ prowadzący Europejskie Centrum Kształcenia Pascal sp zoo sp k

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Pascal W Ostródzie znajduje się w miejscowości Ostróda pod adresem Czarnieckiego 11. Nr tel. do szkoły to 896521231. Szkoła licealna działa na obszarze gminy Ostróda, powiat ostródzki , województwo warmińsko-mazurskie. Organem zarządzającym jest spółka prawa handlowego. Witrynę internetową szkoły licealnej odwiedzimy pod adresem www.pascal.edu.pl. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 10130277000271. Instytucja rejestrująca] dla Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Pascal W Ostródzie to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, licealista może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat ostródzki ma zarejestrowane 23 licea, a województwo warmińsko-mazurskie - 258. Na 1542 uczniów w powiecie przypada 23 innych jednostek licealnych (67,04 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 93,76 (24189 licealistów na 258 placówek).

Mapa