Katolickie Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Zaoczne Im. Jana Pawła Ii


Najważniejsze informacje - Katolickie Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Zaoczne Im. Jana Pawła Ii

Patron Jan Paweł II

Adres Katolickie Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Zaoczne Im. Jana Pawła Ii

Ks. Troski 17 a
Miejscowość Skawina
Kod pocztowy 32-050
Gmina Skawina
Powiat krakowski
Województwo małopolskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Katolickie Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Zaoczne Im. Jana Pawła Ii

122763215
Strona
Regon 04009738500032
Organ prowadzący Parafia śś. app. Szymona i Judy Tadeusza

Katolickie Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Zaoczne Im. Jana Pawła Ii mieści się w miejscowości Skawina pod adresem Ks. Troski 17 a. Numer telefonu do szkoły to 122763215. Numer faksu: 122763215. Szkoła licealna ma lokalizację na terytorium gminy Skawina, powiat krakowski , województwo małopolskie. Organem nadzorującym jest organizacje wyznaniowe. Witrynę internetową szkoły licealnej odwiedzimy pod adresem www.zks.nq.pl. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 04009738500032. Instytucja rejestracyjna dla Katolickie Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Zaoczne Im. Jana Pawła Ii to powiat ziemski.

Wychowankowie gimnazjum po zakończeniu edukacji w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są również klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek może kształcić się w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat krakowski ma zarejestrowane 31 liceów, a województwo małopolskie - 475. Na 1894 uczniów w powiecie przypada 31 innych liceów (61,1 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 115,67 (54944 uczniów na 475 placówek).

Mapa