Iii Liceum Profilowane


Najważniejsze informacje - Iii Liceum Profilowane

Patron Stanisław Staszic

Adres Iii Liceum Profilowane

Macieja Rataja 29
Miejscowość Zawiercie
Kod pocztowy 42-400
Gmina miasto Zawiercie
Powiat zawierciański
Województwo śląskie
Typ Liceum profilowane
Uprawnienia publiczna
Regon 27787638700000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Iii Liceum Profilowane mieści się w miejscowości Zawiercie pod adresem Macieja Rataja 29. Szkoła licealna działa na terenie gminy Zawiercie, powiat zawierciański , województwo śląskie. Organem zarządzającym jest powiat ziemski. Szkoła licealna funkcjonuje w rejestrze pod numerem 27787638700000.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy uprzednio ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, w których dane przedmioty nauczane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat zawierciański ma zarejestrowane 23 licea, a województwo śląskie - 681. Na 1852 uczniów w powiecie przypada 23 innych placówek licealnych (80,52 na placówkę), a średnia w województwie to 90,85 (61866 licealistów na 681 placówek).

Mapa