Centrum Edukacji Dorosłych Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Centrum Edukacji Dorosłych Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Centrum Edukacji Dorosłych Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

ŚW. JÓZEFA 26
Miejscowość Toruń
Kod pocztowy 87-100
Gmina miasto Toruń
Powiat Toruń
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Centrum Edukacji Dorosłych Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

566596686
Strona
Regon 87049788600120
Organ prowadzący TERESA SYNIK

Centrum Edukacji Dorosłych Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych mieści się w miejscowości Toruń pod adresem ŚW. JÓZEFA 26. Numer tel. do liceum to 566596686. Nr faksu: 566596686. Szkoła licealna działa na terenie gminy Toruń, powiat Toruń , województwo kujawsko-pomorskie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Stronę www szkoły licealnej można odwiedzić pod adresem www.ced.edu.pl. Liceum figuruje w rejestrze pod numerem 87049788600120. Instytucja rejestrująca] dla Centrum Edukacji Dorosłych Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych to miasto na prawach powiatu.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat toruń ma zarejestrowane 32 licea, a województwo kujawsko-pomorskie - 346. Na 6098 uczniów w powiecie przypada 32 innych jednostek licealnych (190,56 na placówkę), a średnia w województwie to 92,86 (32129 licealistów na 346 placówek).

Mapa