Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Nr Ii |
Piotra Skargi 29/31 |
| Miejscowość | Wrocław |
| Kod pocztowy | 50-082 |
| Gmina | Wrocław |
| Powiat | wrocław |
| Województwo | dolnośląskie |
| Typ | Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych |
| Uprawnienia | publiczna |
Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Nr Ii |
713443403 |
| Strona | www.lo9.wroc.pl |
| Regon | 93279986900000 |
| Organ prowadzący | Miasto na prawach powiatu |
Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Nr Ii mieści się w miejscowości Wrocław pod adresem Piotra Skargi 29/31. Numer telefonu do szkoły to 713443403. Faks: 713443403. Liceum działa na terenie gminy Wrocław, powiat Wrocław , województwo dolnośląskie. Organem zarządzającym jest miasto na prawach powiatu. Stronę www liceum można znaleźć pod adresem www.lo9.wroc.pl. Liceum posiada wpis w rejestrze pod numerem 93279986900000.
Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.
By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Powstały również klasy dwujęzyczne, w których poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagana jest zdana matura). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.
W 2013 roku łączna ilość wychowanków uczęszczających na lekcje w placówce wynosiła 15, z czego 8 to uczennice, a 7 to licealiści. Powiat wrocław ma zarejestrowane 96 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 12013 uczniów w powiecie przypada 96 innych placówek licealnych (125,14 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,24 (41046 uczniów na 445 placówek).