Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Specjalne


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Specjalne

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Specjalne

K. Miarki 4
Miejscowość Racibórz
Kod pocztowy 47-400
Gmina miasto Racibórz
Powiat raciborski
Województwo śląskie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia publiczna
Regon 24016634100000
Organ prowadzący Samorząd województwa

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych Specjalne znajduje się w miejscowości Racibórz pod adresem K. Miarki 4. Szkoła licealna funkcjonuje na terenie gminy Racibórz, powiat raciborski , województwo śląskie. Organem nadzorującym jest samorząd województwa. Liceum widnieje w rejestrze pod numerem 24016634100000.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trzyletnim gimnazjum mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają kształcenie z przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Są także klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat raciborski ma zarejestrowane 23 licea, a województwo śląskie - 681. Na 1533 uczniów w powiecie przypada 23 innych szkół licealnych (66,65 na placówkę), a średnia w województwie to 90,85 (61866 wychowanków w wieku licealnym na 681 placówek).

Mapa