Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych

Poniatowskiego 25
Miejscowość Długosiodło
Kod pocztowy 07-210
Gmina Długosiodło
Powiat wyszkowski
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia publiczna
Regon 55125569600000
Organ prowadzący Powiat ziemski

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych znajduje się w miejscowości Długosiodło pod adresem Poniatowskiego 25. Szkoła licealna funkcjonuje na obszarze gminy Długosiodło, powiat wyszkowski , województwo mazowieckie. Organem zarządzającym jest powiat ziemski. Szkoła licealna figuruje w rejestrze pod numerem 55125569600000.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby podjąć naukę w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją też klasy dwujęzyczne, gdzie wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może kształcić się w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie miał wykształcenie średnie.

W 2013 roku łączna liczba licealistów uczęszczających na lekcje w placówce była równa 10, z czego 9 stanowiły uczennice, a 1 stanowili uczniowie. Powiat wyszkowski ma zarejestrowane 16 liceów, a województwo mazowieckie - 793. Na 1582 uczniów w powiecie przypada 16 innych placówek licealnych (98,88 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 121,96 (96715 licealistów na 793 placówek).

Mapa

liceum