Technikum Nr 13


Najważniejsze informacje - Technikum Nr 13

Patron Romuald Mielczarski

Adres Technikum Nr 13

Al. B. Krzywoustego 13
Miejscowość Katowice
Kod pocztowy 40-870
Gmina Katowice
Powiat katowice
Województwo śląskie
Typ Technikum
Uprawnienia publiczna

Telefon Technikum Nr 13

322543048
Strona
Regon 27211011400000
Organ prowadzący Miasto na prawach powiatu

Technikum Nr 13 znajduje się w miejscowości Katowice pod adresem Al. B. Krzywoustego 13. Telefon do szkoły to 322543048. Faks: 322543048. Technikum znajduje się na terytorium gminy Katowice, powiat Katowice , województwo śląskie. Organem nadzorującym jest miasto na prawach powiatu. Stronę www szkoły średniej o profilu technicznym odwiedzimy pod adresem www.mielczarskizsz.internetdsl.pl. Technikum znajduje się w rejestrze pod numerem 27211011400000.

Słuchacz technicznej szkoły ponadgimnazjalnej musi wybrać dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym, które wiążą się ze zdobywanym zawodem. Jednym z tych przedmiotów musi być: matematyka, biologia, geografia, fizyka lub chemia. Przedmioty na poziomie podstawowym będą wykładane w klasach I i II. Ukończenie czteroletniego technikum daje możliwość zdobycia certyfikatu potwierdzającego kompetencje zawodowe po zdaniu stosownego egzaminu zawodowego, jak również uzyskanie świadectwa maturalnego po zdaniu egzaminu dojrzałości.

W 2013 roku ogólna liczba słuchaczy pobierających naukę w placówce to 394, z czego 252 stanowiły słuchaczki, a 142 stanowili słuchacze. Powiat katowice ma zarejestrowane 31 szkoł technicznych, a województwo śląskie - 381. Na 4121 uczniów w powiecie przypada 31 innych szkół średnich o profilu technicznym (132,94 na placówkę), a średnia w województwie to 169,63 (64630 wychowanków na 381 placówek).

Wyniki matur w 2024 roku

Przedmiot Rodzaj Poziom Liczba uczniów Wynik średni Zdawalność
chemia pisemny rozszerzony 1 0,00 % 0,00 %
fizyka pisemny rozszerzony 1 0,00 % 0,00 %
język polski pisemny rozszerzony 3 0,00 % 0,00 %
język polski pisemny podstawowy 22 69,95 % 100,00 %
język polski ustny 22 77,50 % 100,00 %
język rosyjski pisemny rozszerzony 1 0,00 % 0,00 %
matematyka pisemny rozszerzony 1 0,00 % 0,00 %
matematyka pisemny podstawowy 22 63,27 % 100,00 %
wiedza o społeczeństwie pisemny rozszerzony 1 0,00 % 0,00 %
język angielski pisemny rozszerzony 11 64,82 % 0,00 %
język angielski pisemny podstawowy 22 69,86 % 100,00 %
ogólne 22 66,98 % 100,00 %

Wyniki matur w 2025 roku

Przedmiot Rodzaj Poziom Liczba uczniów Wynik średni Zdawalność
filozofia pisemny rozszerzony 1 0,00 % 0,00 %
język polski pisemny rozszerzony 3 0,00 % 0,00 %
język polski pisemny podstawowy 36 55,28 % 94,44 %
język polski ustny 36 72,31 % 100,00 %
matematyka pisemny rozszerzony 1 0,00 % 0,00 %
matematyka pisemny podstawowy 36 44,22 % 72,22 %
ogólne 36 57,98 % 72,22 %
język angielski pisemny rozszerzony 23 62,13 % 0,00 %
język angielski pisemny podstawowy 36 74,44 % 94,44 %

Ranking na podstawie wyniku średniego matur w 2024 roku

Przedmiot Rodzaj Poziom Wynik średni Wynik w mieście Wynik w gminie Wynik w powiecie Wynik w województwie
język polski pisemny podstawowy 69,95 % 22 (z 29) 22 (z 29) 22 (z 29) 278 (z 358)
język polski ustny 77,50 % 26 (z 29) 26 (z 29) 26 (z 29) 304 (z 358)
matematyka pisemny podstawowy 63,27 % 20 (z 29) 20 (z 29) 20 (z 29) 245 (z 358)
język angielski pisemny rozszerzony 64,82 % 17 (z 29) 17 (z 29) 17 (z 29) 261 (z 355)
język angielski pisemny podstawowy 69,86 % 9 (z 29) 9 (z 29) 9 (z 29) 106 (z 358)
ogólne 66,98 % 21 (z 29) 21 (z 29) 21 (z 29) 301 (z 358)

Ranking na podstawie wyniku średniego matur w 2025 roku

Przedmiot Rodzaj Poziom Wynik średni Wynik w mieście Wynik w gminie Wynik w powiecie Wynik w województwie
język polski pisemny podstawowy 55,28 % 11 (z 29) 11 (z 29) 11 (z 29) 153 (z 361)
język polski ustny 72,31 % 24 (z 29) 24 (z 29) 24 (z 29) 258 (z 361)
matematyka pisemny podstawowy 44,22 % 7 (z 29) 7 (z 29) 7 (z 29) 115 (z 361)
ogólne 57,98 % 12 (z 29) 12 (z 29) 12 (z 29) 139 (z 361)
język angielski pisemny rozszerzony 62,13 % 14 (z 29) 14 (z 29) 14 (z 29) 231 (z 357)
język angielski pisemny podstawowy 74,44 % 12 (z 29) 12 (z 29) 12 (z 29) 185 (z 361)

Mapa