Prestige Liceum Ogólnokształcące W Ciechocinku


Najważniejsze informacje - Prestige Liceum Ogólnokształcące W Ciechocinku

Adres Prestige Liceum Ogólnokształcące W Ciechocinku

Wojska Polskiego 37
Miejscowość Ciechocinek
Kod pocztowy 87-720
Gmina miasto Ciechocinek
Powiat aleksandrowski
Województwo kujawsko-pomorskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Prestige Liceum Ogólnokształcące W Ciechocinku

788717092
Regon 34123539000026
Organ prowadzący Twój Prestige Sp. z o.o.

Prestige Liceum Ogólnokształcące W Ciechocinku mieści się w miejscowości Ciechocinek pod adresem Wojska Polskiego 37. Numer telefonu do szkoły to 788717092. Szkoła licealna znajduje się na terenie gminy Ciechocinek, powiat aleksandrowski , województwo kujawsko-pomorskie. Organem prowadzącym jest spółka prawa handlowego. Stronę www liceum odwiedzimy pod adresem www.zsprestige.pl. Liceum funkcjonuje w rejestrze pod numerem 34123539000026. Instytucja rejestrująca] dla Prestige Liceum Ogólnokształcące W Ciechocinku to powiat ziemski.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone też klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może kształcić się w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Uczeń, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat aleksandrowski ma zarejestrowane 12 liceów, a województwo kujawsko-pomorskie - 346. Na 572 uczniów w powiecie przypada 12 innych liceów (47,67 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 92,86 (32129 licealistów na 346 placówek).

Mapa