Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych We Wrocławiu


Najważniejsze informacje - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych We Wrocławiu

Adres Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych We Wrocławiu

S. Przybyszewskiego 59
Miejscowość Wrocław
Kod pocztowy 51-160
Gmina miasto Wrocław
Powiat Wrocław
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych We Wrocławiu

662302393
Strona
Regon 16034491300053
Organ prowadzący Piotr Chromik

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych We Wrocławiu mieści się w miejscowości Wrocław pod adresem S. Przybyszewskiego 59. Numer tel. do szkoły to 662302393. Liceum działa na terytorium gminy Wrocław, powiat Wrocław , województwo dolnośląskie. Organem nadzorującym jest osoba fizyczna - pracodawca. Stronę www szkoły licealnej znajdziemy pod adresem www.najlepszeliceum.pl. Liceum znajduje się w rejestrze pod numerem 16034491300053. Instytucja rejestrująca] dla Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych We Wrocławiu to miasto na prawach powiatu.

Gimnazjaliści po zakończeniu edukacji w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mogą wybierać pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

By kształcić się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do testu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Powstały także klasy dwujęzyczne, w których niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, wychowanek ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uczelni wyższej (wymagane jest świadectwo dojrzałości). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat wrocław ma zarejestrowane 96 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 12013 uczniów w powiecie przypada 96 innych liceów (125,14 na placówkę), a średnia w województwie to 92,24 (41046 uczniów na 445 placówek).

Mapa