Zaoczne Liceum Ogólnokształcące "cosinus" We Wrocławiu


Najważniejsze informacje - Zaoczne Liceum Ogólnokształcące "Cosinus" We Wrocławiu

Adres Zaoczne Liceum Ogólnokształcące "Cosinus" We Wrocławiu

Jedności Narodowej 117
Miejscowość Wrocław
Kod pocztowy 50-301
Gmina miasto Wrocław
Powiat Wrocław
Województwo dolnośląskie
Typ Liceum ogólnokształcące
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Zaoczne Liceum Ogólnokształcące "Cosinus" We Wrocławiu

713419604
Strona
Regon 47308491503659
Organ prowadzący Cosinus Sp. Z O. O.

Zaoczne Liceum Ogólnokształcące "cosinus" We Wrocławiu mieści się w miejscowości Wrocław pod adresem Jedności Narodowej 117. Telefon do liceum to 713419604. Szkoła licealna funkcjonuje na obszarze gminy Wrocław, powiat Wrocław , województwo dolnośląskie. Organem zarządzającym jest spółka prawa handlowego. Witrynę internetową liceum można odwiedzić pod adresem www.cosinus.pl. Liceum widnieje w rejestrze pod numerem 47308491503659. Jednostka rejestrująca dla Zaoczne Liceum Ogólnokształcące "cosinus" We Wrocławiu to miasto na prawach powiatu.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Teraz profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone także klasy dwujęzyczne, gdzie dane przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takich klas mogą przystąpić do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu liceum, licealista może kształcić się w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat wrocław ma zarejestrowane 96 liceów, a województwo dolnośląskie - 445. Na 12013 uczniów w powiecie przypada 96 innych placówek licealnych (125,14 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 92,24 (41046 licealistów na 445 placówek).

Mapa