Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące "cosinus I" W Rzeszowie


Najważniejsze informacje - Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące "Cosinus I" W Rzeszowie

Adres Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące "Cosinus I" W Rzeszowie

Ks. Jałowego 22
Miejscowość Rzeszów
Kod pocztowy 35-010
Gmina miasto Rzeszów
Powiat Rzeszów
Województwo podkarpackie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące "Cosinus I" W Rzeszowie

178641399
Strona
Regon 47308491504010
Organ prowadzący Cosinus Sp. z o.o.

Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące "cosinus I" W Rzeszowie znajduje się w miejscowości Rzeszów pod adresem Ks. Jałowego 22. Telefon do liceum to 178641399. Nr faksu: 178641399. Szkoła licealna funkcjonuje na terytorium gminy Rzeszów, powiat Rzeszów , województwo podkarpackie. Organem nadzorującym jest spółka prawa handlowego. Portal internetowy liceum można znaleźć pod adresem www.cosinus.pl. Liceum widnieje w rejestrze pod numerem 47308491504010. Instytucja rejestracyjna dla Zaoczne Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące "cosinus I" W Rzeszowie to miasto na prawach powiatu.

Uczniowie po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy najpierw ukończyć gimnazjum i przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Obecnie profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba wynosi od 0 do 4 przedmiotów). Istnieją także klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mogą przystąpić do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu szkoły, licealista ma możliwość podjęcia nauki w szkole policealnej lub na uniwersytecie (wymagana jest zdana matura). Absolwent, który ukończy liceum ogólnokształcące, będzie posiadał wykształcenie średnie.

Powiat rzeszów ma zarejestrowane 47 liceów, a województwo podkarpackie - 291. Na 7382 uczniów w powiecie przypada 47 innych szkół licealnych (157,06 na placówkę), z kolei średnia w województwie to 136,85 (39823 licealistów na 291 placówek).

Mapa

liceum