Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące


Najważniejsze informacje - Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące

Adres Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące

Conrada 6
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 01-922
Gmina miasto Warszawa
Powiat Warszawa
Województwo mazowieckie
Typ Liceum ogólnokształcące uzupełniające dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
Uprawnienia niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Telefon Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące

607846491
Regon 31023722200718
Organ prowadzący Wanda Musiał

Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące znajduje się w miejscowości Warszawa pod adresem Conrada 6. Numer telefonu do szkoły to 607846491. Szkoła licealna ma lokalizację na terytorium gminy Warszawa, powiat Warszawa , województwo mazowieckie. Organem prowadzącym jest osoba fizyczna - pracodawca. Stronę internetową szkoły licealnej znajdziemy pod adresem www.cswiedza.pl. Szkoła licealna posiada wpis w rejestrze pod numerem 31023722200718. Instytucja rejestrująca] dla Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące to miasto na prawach powiatu.

Wychowankowie gimnazjum po ukończeniu nauki w trwającej trzy lata szkole gimnazjalnej mają możliwość wyboru pomiędzy trzyletnim liceum ogólnokształcącym, czteroletnim technikum lub trzyletnią zasadniczą szkołą zawodową.

Aby rozpocząć kształcenie w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć gimnazjum i przystąpić do gimnazjalnego sprawdzianu umiejętności. Teraz profile w liceach ogólnokształcących umożliwiają naukę przedmiotów na poziomie rozszerzonym (ilość może wynosić od 0 do 4 przedmiotów). Zostały stworzone również klasy dwujęzyczne, gdzie poszczególne przedmioty wykładane są w języku obcym. Wychowankowie z takich klas mają możliwość przystąpienia do dwujęzycznego egzaminu dojrzałości. Po ukończeniu liceum, wychowanek może podjąć naukę w szkole policealnej lub w szkole wyższej (wymagany jest zdany egzamin maturalny). Wychowanek, który ukończy liceum ogólnokształcące, ma wykształcenie średnie.

Powiat warszawa ma zarejestrowane 224 licea, a województwo mazowieckie - 793. Na 39583 uczniów w powiecie przypada 224 innych liceów (176,71 na placówkę), natomiast średnia w województwie to 121,96 (96715 wychowanków w wieku licealnym na 793 placówek).

Mapa